تلمبه زدن سیاره خورشید دانشمندان منظومه شمسی

تلمبه زدن: سیاره خورشید دانشمندان منظومه شمسی اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اقتصاد و حقوق شهروندی دو ماموریت مهم دولت دوازدهم / عارف بیان کرد

رئیس فراکسیون امید در یادداشتی به مناسبت هفته دولت ضمن مرور دستاوردهای دولت‌های متفاوت بعد از انقلاب تاکید کرد: انتظار است در دولت دوازدهم به صورت جدی به مساله

اقتصاد و حقوق شهروندی دو ماموریت مهم دولت دوازدهم / عارف بیان کرد

عارف بیان کرد: اقتصاد و حقوق شهروندی دو ماموریت مهم دولت دوازدهم

عبارات مهم : اقتصاد

رئیس فراکسیون امید در یادداشتی به مناسبت هفته دولت ضمن مرور دستاوردهای دولت های متفاوت بعد از انقلاب تاکید کرد: انتظار است در دولت دوازدهم به صورت جدی به مساله حقوق شهروندی پرداخته شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شخصی عارف، متن این یادداشت به شرح زیر است:

اقتصاد و حقوق شهروندی دو ماموریت مهم دولت دوازدهم / عارف بیان کرد

«هفته دولت که مزین به نام شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر است فرصتی است جهت بازخوانی دستاوردهای دولت های متفاوت بعد از انقلاب اسلامی. بی شک ۱۱ دولتی که بعد از پیروزی انقلاب زمامدار امور اجرایی کشور بودند هر یک نقاط ضعف و قوتی داشتند البته در مقطعی روند پیشرفت و توسعه کشور با چالش های جدی رو به رو شد و بعضاً عقب گردهایی صورت گرفت که هزینه هایی هم بر کشور تحمیل کرد.

شاید یکی از هزینه های سنگین رو در رو قرار گرفتن یاران انقلاب بواسطه رواج تهمت و دروغ علیه اشخاص برجسته و مؤمن نظام بود. دولت یازدهم که چند صباحی از آخر دوره ۴ ساله اش می گذرد در شرایطی روی کار آمده بود که عملاً ادامه روند پیش از خرداد ۹۲ امکان پذیر نبود و باید کشور به مسیر مهم خود باز می گشت به همین منظور علی رغم غلبه نگاه یاس و ناامیدی در بدنه جریان اصلاح طلب ولی با میدان داری جوانان، زنان و مردان زمینه روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فراهم شد.

رئیس فراکسیون امید در یادداشتی به مناسبت هفته دولت ضمن مرور دستاوردهای دولت‌های متفاوت بعد از انقلاب تاکید کرد: انتظار است در دولت دوازدهم به صورت جدی به مساله

بی شک دولت آقای روحانی در دور اول دستاوردهای ارزشمندی در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی به همراه داشت اگرچه به علت پرسشها به ارث رسیده به دولت یازدهم انتظار تحول عظیم اقتصادی با توجه به مساله برجام تا حدودی محقق نشد ولی اهتمام دولت دوازدهم به پرسشها اقتصادی نشان از این دارد که در دور تازه باید شاهد جبران عقب ماندگی های گذشته و تحول اقتصادی با محوریت اقتصاد مقاومتی و اسناد اوج دستی باشیم. در این بین باید از هرگونه موازی کاری و ایجاد مراکز متعدد تصمیم گیری در حوزه های متفاوت بویژه در حوزه اقتصاد به شدت پرهیز کرد.

استفاده از نظرات کارشناسان علم اقتصاد بخصوص افرادی که در گذشته دارای مسئولیت بودند می تواند به دولت در پیشبرد اهداف خود مؤثر باشد. از سوی دیگر در ماه های نهایی دولت یازدهم از منشور حقوق شهروندی رونمایی شد. انتظار است در دولت دوازدهم به صورت جدی به مساله حقوق شهروندی پرداخته شود بویژه آنکه با حضور سرکار زن مولاوردی در سمت دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی و نیز حضور آقای آوایی در رأس وزارت دادگستری انتظار اهتمام خاص به عنوان حقوق شهروندی از دولت می رود.

متاسفانه بعد از گذشت ۳۹ سال از عمر انقلاب اسلامی هنوز در زمینه حقوق شهروندی با پرسشها مختلفی رو به رو هستیم که می طلبد توجه به این مهم به باور مسئولان تبدیل شود. اگر مسئولان یک گام به سوی مردم بردارند، مردم ۱۰ گام به سوی آنها بر خواهند داشت. امید آنکه با تاسی به آرمانهای والای شهدای گرانقدرمان بویژه شهدای دولت و امام شهدا در راه خدمت گزاری به مردم عزیزمان از هیچ تلاشی دریغ نورزیم و مانع تراشی ها ما را از رسیدن به آرزوی بزرگ هایمان دلسرد نکند.»

اقتصاد و حقوق شهروندی دو ماموریت مهم دولت دوازدهم / عارف بیان کرد

واژه های کلیدی: اقتصاد | انقلاب | اقتصادی | دولت یازدهم | حقوق شهروندی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs